5 powodów, dlaczego warto zagłosować na NIE w referendum

chomik europejski
Chomik Europejski, fot. Wikipedia

Już w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się w Lublinie referendum lokalne w sprawie Górek Czechowskich. Dlaczego warto zagłosować na NIE? Poniżej przedstawiam powody.

Powód 1
Referendum wprowadza mieszkańców w błąd

Sposób, w jaki sformułowane jest pytanie referendalne oraz kampania prowadzona przez dewelopera sugerują, że podejmujemy decyzję w sprawie parku. W rzeczywistości chodzi o to, czy znaczą część Górek będzie można zabudować czy nie. Nie lubię, gdy ktoś próbuje mną manipulować!

Powód 2
Górki Czechowskie to teren cenny przyrodniczo

Górki są terenem o unikalnych walorach przyrodniczych. Znajdują się tam m.in. rzadkie murawy kserotermiczne. Są też siedliskiem wielu gatunków zwierząt, w tym zagrożonego wyginięciem chomika europejskiego. Takie tereny należy obejmować szczególną ochroną a nie zabudowywać. W Lublinie istnieje wiele innych terenów pod zabudowę.

Powód 3
Górki Czechowskie mają znaczenie dla przewietrzania miasta

Lublin już dziś ma ogromny problem ze smogiem. Z problemem tym musimy walczyć na wiele różnych sposobów, jednak jedną z kluczowych spraw jest zachowanie kanałów przewietrzających miasto. Górki są dziś takim kanałem i ich zabudowa może spowodować dalsze zwiększanie naszych problemów ze smogiem.

Powód 4
Zabudowa Górek Czechowskich spowoduje duże korki

Deweloper planuje zbudować na Górkach mieszkania dla około 15 tysięcy ludzi, czyli dzielnicę ponad dwukrotnie większą od Felina! Ulica gen. Ducha już dziś jest niedrożna w godzinach szczytu. Gdy w tym rejonie pojawi się kolejne 10 tys. samochodów dojdzie do paraliżu komunikacyjnego.

Powód 5
Zabudowa Górek spowoduje duże koszty dla miasta

Po powstaniu tak dużej ilości zabudowy konieczna będzie budowa szkoły, przedszkola, żłobka oraz infrastruktury technicznej. Te koszty spadną na miasto – czyli na nas wszystkich.

Górki Czechowskie od dawna są wskazywane w dokumentach miejskich jako teren zielony, przeznaczony do ochrony. Czy powinniśmy to zmieniać tylko dlatego, że ktoś chce zarobić? Czy zysk jednej firmy jest ważniejszy niż interes wszystkich mieszkańców Lublina? Moim zdaniem nie. Dlatego w niedzielę zagłosuję na NIE i wszystkich Was również do tego zachęcam.

Więcej rzetelnych materiałów na temat Górek Czechowskich można znaleźć na stronie: www.zielonylublin.wordpress.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s