Zielony budżet – kolejną szansą na rozwój dzielnicy

Czuby, os. Poręba

Zakończył się nabór do tzw. zielonego budżetu. W tej edycji złożyłem dwa projekty, które mogą zostać zrealizowane w przyszłym roku.

Pierwszy ze złożonych przeze mnie pomysłów dotyczy rewitalizacji tzw. „Lasku na Porębie”, czyli kępy drzew i małego wąwozu położonych pomiędzy ulicą Bursztynową i Agatową.  Obecnie teren jest zdegradowany i zaśmiecony. Być może już niedługo zmieni on swoje oblicze. Chciałbym, aby teren ten oferował mieszkańcom nowe możliwości spędzania wolnego czasu.

Drugi projekt złożyłem w imieniu mieszkańców osiedla Górki, którzy zwrócili się do mnie z prośbą o pomoc w tej sprawie. Projekt polega na stworzeniu łąk kwietnych w rejonie ul. Wyżynnej.

Mam nadzieję, że oba projekty zostaną docenione przez komisję i wybrane do realizacji. Wpłynęłoby to korzystnie na estetykę naszej dzielnicy, różnorodność przyrodniczą a także bezpieczeństwo i ofertę dla mieszkańców.

Pamiętajmy także, że każda inwestycja w zieleń przyczynia się do poprawy jakości powietrza, które obecnie w Lublinie jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Europie.

Jedna uwaga do wpisu “Zielony budżet – kolejną szansą na rozwój dzielnicy

  1. […] napisałem kolejny projekt do zielonego budżetu oraz pomogłem napisać taki projekt aktywnym mieszkańcom dzielnicy. […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s