Warsztaty dla dzieci

warsztaty na os. Poreba, Krzysztof Wisniewski

Na osiedlu Poręba powstały dwa nowe miejsca dla dzieci. Zorganizowaliśmy tam cykl warsztatów, żeby zintegrować naszych sąsiadów i zwrócić ich uwagę na nowe możliwości.

Pierwszy obszar to tzw. „Plac z górką saneczkową” przy ul. Bursztynowej 14. Dzięki staraniom naszej Rady Dzielnicy oraz środkom z budżetu obywatelskiego powstał tam nowy plac zabaw z siłownią.

Drugie miejsce to nowe mini-boisko do piłki nożnej obok tzw. „Lasku na Porębie”. Zorganizowaliśmy je w zamian za obiekt zlikwidowany przez dewelopera pod budowę bloków.

W każdym z powyższych miejsc odbył się cykl spotkań o różnorodnej tematyce: zajmowaliśmy się sportem, muzyką, grami podwórkowymi, przestrzenią wspólną. Była to okazja do świetnej zabawy ale też edukacji i wzajemnej inspiracji. Jestem pod wrażeniem spostrzegawczości dzieci oraz ich wrażliwości i zrozumienia otaczającej przestrzeni. Warsztaty pomogą także mi w pracy na rzecz dzielnicy, bo były dla mnie cennym źródłem informacji o potrzebach najmłodszych mieszkańców naszej okolicy.

Warsztaty zostały sfinansowane z rezerwy celowej Rady Dzielnicy Czuby Południowe. Czy chcieliby Państwo, żeby w przyszłości odbywało się u nas więcej tego typu wydarzeń?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s