Pierwszy w Lublinie ogród deszczowy

ogród deszczowy w Lublinie

Moje działanie na rzecz Lublina to nie tylko praca umysłowa. Wczoraj pomogłem wykonać ogród deszczowy dla mieszkańców jednego z lubelskich bloków.

Ogrody deszczowe to doskonałe i innowacyjne rozwiązanie. Nie tylko pięknie wyglądają, lecz pomagają oczyścić i zatrzymać wodę w lokalnym ekosystemie. Jest to niezwykle ważne w czasach, w których często mamy do czynienia z ekstremalną pogodą. W czasie nagłych, intensywnych opadów ogrody deszczowe odciążają kanalizację burzową, zaś w okresach suszy – zapewniają okolicznym roślinom dostęp do zmagazynowanej wody.

Prace prowadziłem wspólnie z Anetą Zienkiewicz, Fundacją Sendzimira oraz okolicznymi mieszkańcami. Była to dla mnie okazja aby lepiej poznać budowę i funkcjonowanie tego typu rozwiązań -które w przyszłości chciałbym wdrażać w innych miejscach, szczególnie na Czubach Południowych.

Wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem ogrodów deszczowych zachęcam do lektury materiałów opublikowanych na stronie Fundacji Sendzimira. Natomiast gotowy ogród deszczowy można zobaczyć obok bloku przy ul. Leszczyńskiego 17a w Lublinie.

ogród deszczowy w Lublinie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s