Nowe inwestycje na Czubach zależą od Ciebie!

W dniu 1 października rozpoczyna się głosowanie do budżetu obywatelskiego Lublina. Jest to szansa na nowe inwestycje na naszej dzielnicy. Czy zostaną one zrealizowane – to zależy od Państwa aktywności. 

Głosowanie odbywa się zarówno drogą internetową jak i w wielu punktach w naszym mieście. Wystarczy wejść na stronę: www.lublin.eu i zagłosować on-line, lub wybrać z listy odpowiednie miejsce do głosowania dla siebie. Samo głosowanie trwa w dniach 1-10 października. Oddanie głosu zajmuje tylko kilka chwil.

Z pełną lista projektów można zapoznać się na stronie obywatelski.lublin.eu. Ja jednak chciałbym zachęcić Państwa do oddania głosu na projekt D-31 – jest to jedyny duży projekt na naszej dzielnicy. To od Państwa aktywności zależy więc czy zostanie on zrealizowany, czy też pieniądze trafią na inne dzielnice Lublina.

Projekt D-31 obejmuje rozbudowę parku Jana Pawła II w wąwozie. Jest on efektem kilkumiesięcznych konsultacji, które przeprowadziliśmy jako Rada Dzielnicy Czuby Południowe z mieszkańcami we współpracy z SP 51, Miejską Biblioteką Publiczną oraz okolicznymi przedszkolami. W jego ramach chcemy zrealizować:

  • dwa duże place zabaw
  • plac do ćwiczeń parkour
  • chodnik i drogę rowerową łączące wąwóz z ul. Szafirową i Jana Pawła II
  • taras widokowy na niedokończonym moście przy ul. Filaretów
  • tor rowerowy pumptrack
  • koncerty oraz imprezy sportowe
  • zieleń, latarnie, ławki, kosze, stojaki rowerowe.

Mam nadzieję, że ten ogrom pracy zaowocuje wspaniałym urządzeniem naszego Parku. By tak się jednak stało niezbędna jest Państwa aktywność podczas głosowania – do czego gorąco zachęcam. Gdyby ktoś z Państwa chciał włączyć się w promocję projektu zachęcam do kontaktu.

Krzysztof Wiśniewski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s