Druga wersja planu zagospodarowania przy ul. Bursztynowej i Szafirowej

Wczoraj odbyło się spotkanie, podczas którego urzędnicy z Wydziału Planowania UM Lublin przedstawili drugą wersję miejscowego planu zagospodarowania terenu położonego na os. Poręba. Spotkanie odbyło się na nasz wniosek na terenie Czubów – w miejskiej bibliotece przy ul Bursztynowej 20.

Prezentację projektu obejrzało kilkadziesiąt osób, później nastąpiła burzliwa dyskusja. Na koniec pomogliśmy wszystkim chętnym wypełnić formularze uwag do planu. Pojawiło się wiele różnych postulatów i teraz to na urzędzie miasta ciąży obowiązek odniesienia się do nich tak, aby wypracować jak najlepsze, kompromisowe rozwiązanie.

Przebieg spotkania potwierdził, że organizacja takich wydarzeń ma sens i znacznie ułatwia mieszkańcom dostęp do ważnych dla nich informacji.

Jeżeli ktoś z Państwa nie mógł być na spotkaniu a chciałby zapoznać się z projektem i złożyć swoje uwagi może to zrobić w Wydziale Planowania Urzędu Miasta Lublin. Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępniony będzie w dniach od 20 września 2016 r. do 14 października 2016 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 oraz dodatkowo w dniu 21 września od godz 8.00 do 17.00 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin, Wydział Planowania, ul. Wieniawska 14, XI piętro, pokój nr 1115, jak również na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej UM Lublin w zakładce planowanie przestrzenne. Uwagi należy składać na piśmie lub drogą elektroniczną do Prezydenta Miasta Lublin Pl. W. Łokietka 1, 20-109 Lublin, e-mail: planowanie@lublin.eu, w terminie do dnia 31 października 2016 r.

Autor:
Krzysztof Wiśniewski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s