Złożyliśmy projekt do budżetu obywatelskiego!

Dziś złożyłem w Urzędzie Miasta projekt do budżetu obywatelskiego. Jest on efektem czteromiesięcznych konsultacji społecznych oraz współpracy wielu osób i instytucji. 

W toku konsultacji zorganizowaliśmy kilkanaście spotkań warsztatowych, zebraliśmy i przeanalizowaliśmy ponad 600 ankiet. Rozmawialiśmy z przedstawicielami wielu grup społecznych i współpracowaliśmy z ok. 10 instytucjami. Nieocenionego wsparcia udzieliła 35 filia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Bursztynowej 20, a także Szkoła Podstawowa nr 51, Gimnazjum nr 11, Przedszkola nr 63, 81 oraz „Bursztynek”, a także Dom Kultury Czuby Południowe. Zaangażowana w prace była większość członków Rady Dzielnicy Czuby Południowe. Szczególną rolę w całym procesie odegrała Sekretarz Zarządu naszej Rady, Agata Cholewa, która wspólnie ze mną pilotowała cały proces wnosząc nieoceniony wkład w finalną wersję projektu.

Efektem jest propozycja dokończenia Parku Jana Pawła II z placem parkour, organizacją koncertów i imprez sportowych oraz wiele więcej. Szczegóły przekażę Państwu po zatwierdzeniu projektu przez Urząd Miasta.

Mam nadzieję, że zaangażowanie wszystkich stron przyniesie efekt w postaci realizacji tego przedsięwzięcia. Aby tak się stało projekt musi pozytywnie przejść ocenę formalną oraz zebrać wystarczającą ilość głosów w głosowaniu, które nastąpi na przełomie września i października tego roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s