Kolejne niebezpieczne sytuacje na ul. Jana Pawła II

Do Rady Dzielnicy Czuby Południowe docierają kolejne sygnały od mieszkańców wskazujące, że nie czują się oni bezpiecznie na naszych ulicach. W związku z tym po raz kolejny zwróciłem się do Komendanta Policji w Lublinie z prośbą o pomoc.

Jakiś czas temu prosiłem policję i Inspekcję Transportu Drogowego o pomoc w sprawie niebezpiecznych przejść dla pieszych na ul. Jana Pawła II, w rejonie ul. Tymiankowej i Lidla. Jak się okazuje, do niebezpiecznych sytuacji dochodzi także na skrzyżowaniu ul. Granitowej z ul. Jana Pawła II, gdzie kierowcy skręcający z ul. Granitowej często nie ustępują pierwszeństwa pieszym mającym w tym czasie zielone światło.  Taka sytuacja powoduje bardzo duże zagrożenie, toteż poprosiłem Komendanta Miejskiego Policji o pomoc w sprawdzeniu tej sytuacji oraz przekazaniu ewentualnych rekomendacji w zakresie zmiany organizacji sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. Bardzo proszę także kierowców poruszających się po naszej dzielnicy o zachowanie szczególnej ostrożności i niedopuszczanie do tego typu sytuacji. Nasze bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową.

W tym kontekście chciałbym przypomnieć także prowadzoną przeze mnie akcję „Piesi są wszędzie”. Zachowujmy wyobraźnię i wrażliwość na innych uczestników ruchu – to mogą być nasi Bliscy.

Autor:
Krzysztof Wiśniewski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s