Posiedzenie Zarządu Rady Dzielnicy Czuby Południowe

W dniu wczorajszym odbyło się posiedzenie Zarządu naszej Rady. Omawialiśmy szereg bieżących spraw związanych z naszą dzielnicą oraz funkcjonowaniem Rady. Zachęcam do zapoznania się z poruszanymi zagadnieniami.

W toku posiedzenia poruszone zostały następujące tematy:

  • Planowane przeniesienie siedziby Rady Dzielnicy do nowego lokalu oraz związane z tym zagadnienia, m.in. promocja wśród mieszkańców. Termin zmiany siedziby nie jest jeszcze znany, jednak już dziś mogę poinformować, iż niebawem Rada rozpocznie funkcjonowanie w lokalu przy ul. Wyżynnej 16 – tuż obok nowo powstałego domu kultury. O szczegółach będę Państwa informował na bieżąco.
  • Planowany przystanek kolejowy na terenie naszej dzielnicy. PKP przesłało nam projekt koncepcji, z którym zamierzamy się gruntownie zapoznać. Kolejne kroki zostaną podjęte w zależności od naszej oceny otrzymanych materiałów. Szczegółowe informacje na temat planowanej inwestycji chcemy przekazać mieszkańcom.
  • Zmiana miejscowego planu zagospodarowania u zbiegu ulic Bursztynowej i Szafirowej. Rada Dzielnicy będzie wspomagać konsultacje społeczne po publicznym wyłożeniu planu.
  • Ławki na os. Poręba. Staraniem radnych naszej dzielnicy na os. Poręba staną nowe ławki. O ich postawienie wielokrotnie wnioskowali mieszkańcy. Lokalizacje nowych siedzisk zostały dobrane przez nas ze szczególną starannością, tak aby jak najlepiej służyły spacerującym osobom, jednocześnie nie przeszkadzając mieszkańcom bloków.
  • Działania kulturalne na Czubach Południowych. Chcemy zwiększyć ofertę kulturalną na naszej dzielnicy. Aby to skutecznie zrobić powołamy z grona naszej Rady specjalną komisję, która przygotuje plan działań kulturalnych na 2016 rok.
  • Nasadzenia zieleni na ul. Bursztynowej. Wpływają do nas kolejne wnioski o nasadzenia zieleni wzdłuż ul. Bursztynowej, na wysokości bloku nr 19. Niestety przedmiotowy teren jest własnością spółdzielni mieszkaniowej. Zachęcamy do składania wniosków w tej sprawie bezpośrednio do właściciela działki: spółdzielni mieszkaniowej „Czuby”.

Autor:
Krzysztof Wiśniewski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s