IV posiedzenie Rady Dzielnicy

Wczoraj odbyło się pierwsze powakacyjne posiedzenie Rady Dzielnicy Czuby Południowe. Podczas spotkania podsumowane zostały działania Rady i poszczególnych jej członków z ostatnich miesięcy. Nakreślone też zostały priorytetowe obszary zainteresowań Rady na najbliższe miesiące. 

Najważniejsze kwestie poruszane na posiedzeniu:

  • Nowa filia Domu Kultury Węglin powstaje przy ul. Wyżynnej 16. Współpracujemy z przedstawicielami DDK Węglin nad opracowaniem oferty programowej nowej placówki. Zależy nam, żeby jej oferta uzupełniała się z ofertą innych placówek kulturalnych znajdujących się w okolicy. Planowane otwarcie filii: koniec września br.
  • Modernizacja linii kolejowej i budowa przystanku na Czubach.
    Jesteśmy w kontakcie z PKP PLK. Do tej pory nie udało się uzyskać dokumentacji planowanych prac ani zorganizować spotkania w tej sprawie z przedstawicielami PKP i Urzędu Miasta. Planowany termin budowy przystanku: 2017 rok.
  • Strategiczne kwestie naszej dzielnicy planujemy omówić podczas spotkania z Prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem, które ma odbyć się w październiku. Obecnie przygotowujemy się do tego spotkania.
  • Zbliża się głosowanie do budżetu obywatelskiego. Przedstawiłem projekt rozbudowy parku Jana Pawła II i poprosiłem Radnych o wsparcie podczas głosowania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s