Budżet obywatelski i reorganizacja MPK

Dzisiejszy dzień obfitował w wydarzenia ważne dla naszej dzielnicy i całego Lublina. Rozpoczęła się budowa pierwszych projektów z tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, podczas gdy intensywnie przygotowujemy projekty do budżetu przyszłorocznego. Ale to nie wszystko.

Już z samego rana wraz z radnymi naszej dzielnicy spotkaliśmy się z przedstawicielami SM „Czuby”, w celu przygotowania projektu rozbudowy parkingów i chodników na ul. Szmaragdowej. Następnie uczestniczyłem w uroczystym rozpoczęciu budowy pierwszego projektu z budżetu obywatelskiego na os. Skarpa. Będzie to nowy chodnik w ciągu alei Marzeń. Następnie z prezesem SM „Czuby”, Ryszardem Burskim spotkałem się w celu nakreślenia optymalnych propozycji do budżetu obywatelskiego na os. Poręba. Chcemy, żeby zaproponowane przez nas projekty maksymalnie zaspokoiły potrzeby mieszkańców naszej dzielnicy.
Na koniec dnia uczestniczyłem w spotkaniu na temat reorganizacji siatki połączeń komunikacji miejskiej w Lublinie. Jest to duża szansa na poprawę jakości przemieszczania się po naszym mieście. Materiały dotyczące planowanych zmian pojawią się na stronie www urzędu miasta w najbliższych dniach, zaś ja już dziś zachęcam do zgłaszania Państwa potrzeb i propozycji w zakresie optymalizacji połączeń komunikacji miejskiej. Z pomysłami można zwracać się do urzędu miasta lub bezpośrednio do mnie.

Krzysztof Wiśniewski, Lublin

Wspólnie z Jarosławem Pakułą, Ryszardem Burskim, Bożeną Zielińską, Radosławem Skrzetuskim i Renatą Kiełbińską uczestniczyliśmy w rozpoczęciu pierwszej budowy z budżetu obywatelskiego na os. Skarpa.

Autor:
Krzysztof Wiśniewski