Jak się chodzi po Czubach?

Prawie czterdzieści osób szukało odpowiedzi na powyższe pytanie w poniedziałkowe przedpołudnie. Oto efekty kolejnego etapu projektu „Miasto dla Ludzi”, który odbył się w filii MBP przy ul. Bursztynowej.

Podczas spotkania udało się wskazać wiele problemów oraz miejsc, w których można coś poprawić. Część z nich to sprawy poważne i skomplikowane, inne proste i możliwe do rozwiązania w krótkim czasie. Zainspirowany spotkaniem już dziś złożyłem do Zarządu Dróg i Mostów pierwszy wniosek o uzupełnienie brakującego oznakowania poziomego na ul. Filaretów. Jego realizacja poprawi bezpieczeństwo mieszkańców na przecięciu drogi rowerowej i chodnika. Kolejne działania będę podejmował już wkrótce, zaś wyniki dzisiejszych warsztatów posłużą do tworzenia standardów infrastruktury pieszej dla Lublina.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie.

Krzysztof Wiśniewski

Autor:
Krzysztof Wiśniewski

2 uwagi do wpisu “Jak się chodzi po Czubach?

  1. […] Spotkanie miało charakter swobodnej wymiany myśli na temat różnych problemów Lublina. Korzystając z okazji przypomniałem jednak Dyrektorowi o sprawach, które zgłaszałem do ZDiM wcześniej, a które nie doczekały się do tej pory rozwiązania. Dyrektor przychylnie odniósł się do moich postulatów i obiecał pomóc w zakresie zgłoszonych spraw: brakującego oznakowania i zbyt wysokich krawężników na drodze rowerowej, o czym pisałem tutaj i tutaj. […]

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.